Spoření

Komplexní poradenství v oblasti financí

Created with Sketch.

Penzijní spoření


Penzijní spoření vaše naspořené peníze zhodnotí tak, že je investuje do účastnických fondů
Využít můžete jeden nebo více z celkem čtyř fondů

Konzervativní, Garantovaný, Vyvážený, Dynamický


S blížícím se důchodem je výhodnější přecházet od dynamičtějších fondů 
s vyšším rizikem a výnosem k fondům konzervativnějším.

Možnost státního příspěvku, úlevy na daních, výhodné úrokové sazby, která dlouhodobě překonává inflaci, možnost využití peněz v takzvaném předdůchodu nebo příspěvky od zaměstnavatelů. Podstatné je, že penzijní spoření nemusíte mít až do důchodu, můžete ho po určité době částečně nebo zcela vybrat. Žádné poplatky za zřízení ani za vedení účtu. Hovoří se o povinném penzijním spoření v budoucích letech.

Stavební spoření

Nejvýnosnější garantovaný produkt s příspěvkem od státu. Pro konzervativní typ člověka, který má rád jistotu, je stavební spoření investičním produktem číslo jedna. Finanční polštář, kteří využívají i ti, co obchodují s větším rizikem (fondy, dluhopisy,…)Podmínkou je mít stavebko alespoň 6 let. Poté můžete zhodnocené peníze včetně státních podpor použít na cokoliv.

NÁŠ TIP: Maximalizujte získanou státní podporu. Například čtyřčlenná rodina může na čtyřech stavebních spořeních získat státní podporu ve výši až 8000 Kč ročně.    

Stavebko dětem zakládají rodiče, pravidelně přispívat mohou i prarodiče, prakticky kdokoliv. Zajistěte si prostředky na opravy, údržbu, dovolenou, rekonstrukci nebo 24% vlastních zdrojů nutné ke koupi nemovitosti. Úspory se hodí vždycky, na udržení životního standardu, na vysněné cíle nebo do rezervy. Stavební spoření je základním nástrojem zhodnocování peněz a měl by ho mít každý.

investice lišáci radí